Uwaga! - Bezwietrzna pogoda powodem dużych problemów w naszym mieście - alarmuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Do północy może występować problem ze smogiem. Także w naszym mieście należy się spodziewać podwyższonego poziomu szkodliwego dla zdrowia pyłu PM 10.
Jak ostrzega w komunikacie Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (TCZK), dzieci, seniorzy i kobiety w ciąży, a także osoby z niewydolnością serca czy astmą to najbardziej narażone grupy, które dziś mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia, w tym znużenie, brak tchu czy bóle w klatce piersiowej.
Zalecane środki ostrożności dotyczą jednak wszystkich mieszkańców, to ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, ograniczenie wietrzenia pomieszczeń czy unikanie palenia w kominku.
Smog to sprawka przede wszystkim tzw. kopciuchów, których nadal nie brakuje w naszym mieście. Możecie to zmienić. Kasę na wymianę ogrzewania zgarniecie w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Szczegółowych informacji na ten temat udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jeszcze dłużej, bo do środowego poranka doskwietać będzie mgła. - Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 do 200 m - informuje TCZK. Z tego powodu na drogach panują kiepskie warunki do jazdy. Warto zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiednią odległość od pozostałych pojazdów.
(AM)
fot. torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!