56-letni mężczyzna z powiatu toruńskiego jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna aktualnie przebywa w kwarantannie domowej.
Dziś (20 marca) około 16:00 ministerstwo zdrowia poinformowało, że odnotowano 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Aż 25 osób jest z województwa mazowieckiego. Pozostałe to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, pomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego oraz kujawsko-pomorskiego.
Wśród nich jest 56-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Mężczyzna aktualnie przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest określany jako dobry. Dwa pozostałe nowe przypadki z naszego województwa to mężczyźni - obaj przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Ich stan także określany jest jako dobry.
Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego 300 osób objętych jest kwarantanną. Tylko w naszym mieście 28 mieszkańców czeka na wyniki testów na koronawirusa. Prezydent Torunia zdradził także, że jeden z urzędników, który w tym tygodniu poddał się badaniu, otrzymał negatywny wynik. W poniedziałek jego koledzy wrócą do pracy w magistracie.
W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonują już cztery laboratoria badające próbki na obecność koronawirusa - w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy, w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy oraz w szpitalu w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny. Już niedługo rozpocznie działalność piąte laboratorium - ma je przygotować Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
(Filip Sobczak)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!