Reklama

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie toruńskim

Filip Sobczak
20/03/2020 15:45

56-letni mężczyzna z powiatu toruńskiego jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna aktualnie przebywa w kwarantannie domowej.

Dziś (20 marca) około 16:00 ministerstwo zdrowia poinformowało, że odnotowano 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Aż 25 osób jest z województwa mazowieckiego. Pozostałe to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, pomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego oraz kujawsko-pomorskiego. 

Wśród nich jest 56-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Mężczyzna aktualnie przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest określany jako dobry. Dwa pozostałe nowe przypadki z naszego województwa to mężczyźni - obaj przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Ich stan także określany jest jako dobry.

Reklama

Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego 300 osób objętych jest kwarantanną. Tylko w naszym mieście 28 mieszkańców czeka na wyniki testów na koronawirusa. Prezydent Torunia zdradził także, że jeden z urzędników, który w tym tygodniu poddał się badaniu, otrzymał negatywny wynik. W poniedziałek jego koledzy wrócą do pracy w magistracie.

W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonują już cztery laboratoria badające próbki na obecność koronawirusa - w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy, w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy oraz w szpitalu w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny. Już niedługo rozpocznie działalność piąte laboratorium - ma je przygotować Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Reklama

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości