Będą masowe kontrole firm, które - mimo koronawirusowych obostrzeń - wznowią swoją działalność.
Przypomnijmy, dwie toruńskie restauracje planują otwarcie. Na taki krok w ramach ogólnopolskiego buntu przedsiębiorców "OtwieraMy" zdecydowali się właściciele lokalu "Smaki Indii", którzy zapowiadają, że już w sobotę (16 stycznia) przyjmą klientów. Z kolei od 22 stycznia otwarte zostanie "Artystyczne Bistro".
- Wracamy do pracy w pełnym reżimie sanitarnym, gości przyjmujemy poprzez rezerwacje telefoniczne i prosimy o przestrzeganie obostrzeń (dystans, dezynfekcja, maseczki). Jesteśmy odpowiedzialni, przygotowani, zwarci i gotowi - czytamy na profilu lokalu, który znajduje się na terenie Centrum Kongresowo-Kulturalnego Jordanki.
Nie są to jedyne restauracje, które zamierzają się otworzyć pomimo przedłużonych do końca stycznia obostrzeń. Remigiusz Wengler, przedstawiciel branży gastronomicznej, organizator protestu "GastroToruń Umiera" powiedział PAP, że będzie to skoordynowana akcja.
Jak donosi RMF FM przedsiębiorcy, którzy otworzą swój biznes muszą liczyć się z kontrolami. Według dziennikarzy rozgłośnii, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wydał już służbom rekomendację w tej sprawie.
Mandat to nie wszystko. Taka firma zostanie też wykluczona z otrzymywania pomocy m.in. w ramach Tarczy Finansowej.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!