W Toruniu ruszyła kampania #SzczepimysięwToruniu. Biorą w niej udział znani mieszkańcy, którzy zachęcają do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.
27 grudnia w Polsce i Toruniu ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Zdaniem lekarzy i naukowców to jedyny sposób na wygranie walki z epidemią koronawirusa. Niestety wciąż część społeczeństwa nie jest przekonana do przyjęcia tego preparatu leczniczego. Ruchy antyszczepionkowe rosną w siłę w sieci, dlatego warto na każdym kroku podkreślać, że szczepionki są bezpiecznie.
Lokalnie, w Toruniu, będą do tego przekonywać znani mieszkańcy. Właśnie ruszyła kampania informacyjna #SzczepimysięwToruniu. Urząd Miasta Torunia zapowiada, że wezmą w niej udział między innymi Adrian Miedziński, wokalista Tomasz Organek, trenerka i właścicielka popularnego w Toruniu i w Bydgoszczy MF Studio Magda Foeller, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Kafka Jaworska, pisarz Marcel Woźniak i aktorzy: Tomasz Mycan i Radosław Smużny.
W sieci pojawiły się już pierwsze filmiki - swoje wideo nagrali Adrian Miedziński oraz Marcel Woźniak. – Chciałbym, żebyśmy wrócili do normalności - przekonuje znany toruński żużlowiec.
Nagrania wideo kolejnych znanych mieszkańców Torunia będą systematycznie pojawiać się na stronie internetowej www.torun.pl w zakładce „#SzczepimysięwToruniu” oraz na profilu "Mój Toruń" na Facebooku. Miasto zapowiada również, że będzie promować szczepienia w przestrzeni publicznej czy komunikacji miejskiej.
(FS)
Fot. Sławomir Kowalski/UM Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!