Przed gęstą mgłą ostrzegają mieszkańców Torunia i pobliskich miejscowości synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Uwaga! Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego od godz. 22:00 ma obowiązywać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. Jak przekazuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, widzialność może wynosić miejscami poniżej 200 metrów.
To, przede wszystkim dla kierowców, nie oznacza nic dobrego. Zwłaszcza w nocy z czwartku na piątek (11/12 listopada) panować będą fatalne warunki do jazdy. Z tego powodu, będąc za kółkiem, warto zdjęć nogę z gazu i zachować odpowiedni odstęp od pozostałych pojazdów.
Na drodze kiepsko widoczni będą m.in. piesi i rowerzyści. Policja ponawia apel o noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować Wam życie. Ich brak po zmroku i poza terenem zabudowanym może też skutkować mandatem karnym.
Gęsta mgła, która odpuści dopiero w piątek w godzinach przedpołudniowych, nie będzie jedynym problem dla kierowców. Za oknami spodziewajcie się jutro całkowitego zachmurzenia. Sytuację dodatkowo może w naszym mieście skomplikować jeszcze mżawka.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!