Reklama

Ogromne kolejki do punktów badań na koronawirusa. Jest reakcja miasta

22/10/2020 15:30

Prawdziwe oblężenie przeżywają teraz punkty pobrań na badanie w kierunku COVID-19.

Do punktów pobrań na badanie w kierunku COVID-19 ustawiają się długie kolejki - często stoi w nich ponad 100 osób. Czas oczekiwania na przeprowadzenie testu to nawet cztery godziny. Jest jednak szansa, że ta sytuacja już wkrótce ulegnie poprawie.

Jak poinformował Urząd Miasta, Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu uruchomi dwa nowe punkty pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 (finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia). Znajdą się one przy ul. Pera Jonsona (Motoarena) i przy ul. Uniwersyteckiej (Miejska Przychodnia Specjalistyczna).

Reklama

Ten pierwszy punkt ma działać od piątku (23 października) we wszystkie dni tygodnia między 10:00 a 16:00. Dojazd do niego wyłącznie od strony Szosy Bydgoskiej. Rejestracja telefoniczna pod nr: 506 325 200 oraz 506 324 235 w godzinach pracy punktu. Będzie możliwość poboru wymazu od pacjenta bez konieczności wysiadania z samochodu

Jeśli chodzi o punkt w przychodni, to będzie on uruchomiony w poniedziałek (26 października) i ma funkcjonować od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00, a w sobotę i niedzielę od 9:00 do 11:00. Wejście "D" od dziedzińca wewnętrznego. Rejestracja telefoniczna pod nr: 506 324 054 w godzinach pracy punktu.

Reklama

Przypominamy, że cały czas działają dotychczasowe punkty pobrań (finansowane przez NFZ): Alab Laboratoria przy ul. Grudziądzkiej i Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia przy ul. Dąbrowskiego.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości