Uwaga! 2021 rok dla mieszkańców Torunia będzie droższy. Za co zapłacimy więcej? Sprawdzamy to na portalu "Oto Toruń".
Więcej zapłacimy za przejazdy autobusami i tramwajami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. W górę poszła przede wszystkim cena za bilet normalny - jednorazowy. Teraz wydamy na to 3,40 zł, a nie 2,80 zł jak dotychczas.
Za karnet ośmio-przejazdowy normalny w strefie I i II trzeba zapłacić 22 zł zamiast 20 zł. Bilety dobowe i tygodniowe to wydatek 12 i 43 zł, a wcześniej było to 10 i 40 zł. Z kolei cena biletu miesięcznego na wszystkie linie dzienne i nocne w strefie I zmieniła się z 84 na 88 zł, a na wszystkie linie w strefie I i II ze 120 na 126 zł.
Nie zmieniły się natomiast m.in. ceny biletów semestralnych dla uczniów i studentów.
Miasto zdecydowało się na ten krok ze względu na aktualną sytuację finansową miasta i rosnące koszty utrzymania komunikacji miejskiej przy malejących wpływach z biletów. Mocno namieszał w tym przypadku koronawirus.
Niestety, w Toruniu więcej zapłacimy też za odbiór odpadów. Miasto wprowadziło też wyższy podatek od nieruchomości.
Droższe będą także codzienne zakupy. Według ekspertów, obowiązujące od 1 stycznia podatki cukrowy i handlowy wpłyną na wzrost cen w sklepach. Średnio o ok. 3,5 proc. więcej zapłacimy też za energię elektryczną.
Kiepskie wieści również dla kierowców. Wymiana oleju silnikowego została obłożona specjalną opłatą depozytową.
(AM)
fot. Małgorzata Litwin/torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!