Już pod koniec lutego Szpitalem Miejskim, który mieści się przy ul. Batorego w Toruniu będzie kierować nowy dyrektor. Dotychczasowa szefowa Krystyna Zaleska zdecydowała się przejść na emeryturę.
Pod koniec ubiegłego roku Krystyna Zaleska poinformowała, że przechodzi na emeryturę. Miasto musiało więc wybrać nowego szefa miejskiej placówki medycznej. O to stanowisko starało się trzech kandydatów, ale ostatecznie najlepsza okazała się Justyna Wileńska. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.
- Na konkurs wpłynęły cztery oferty. Komisja, powołana przez radę miasta, oceniła że trzy z nich spełniają wymogi ogłoszenia konkursowego. Spośród tych trzech wybrano kandydata na stanowisko dyrektora. Komisja zdecydowała powierzyć to stanowisko pani Justynie Wileńskiej – tłumaczył prezydent Michał Zaleski.

Nowa dyrektor Szpitala Miejskiego Justyna Wileńska oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.
Justyna Wileńska ma prawie 20-letnie doświadczenie zawodowe. Już od ponad 10 lat zajmuje stanowiska kierownicze - ostatnie 2,5 roku pracowała w Szpitalu Miejskim w Toruniu jako kierownik działu zarządzania i obsługi pacjenta.
– Bardzo się cieszę, że komisja konkursowa doceniła moją koncepcję pracy Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Zarządzając szpitalem będę kontynuowała politykę rozwoju. Najistotniejsze jest dla mnie to, aby szpital był placówką o wysokiej jakości opieki nad pacjentami z Torunia i okolic – tłumaczyła dziś Justyna Wileńska.
Nowa dyrektor Szpitala Miejskiego w Toruniu podpisze umowę na sześć lat. Pracę rozpocznie 28 lutego 2020 roku.
(Filip Sobczak)
fot. Adam Zakrzewski oraz Małgorzata Litwin/UMT
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!