Reklama

Nowe stanowisko w Urzędzie Miasta. Czym się zajmie oficer rowerowy?

10/03/2021 10:30

Urząd Miasta powołał Zespół ds. Aktywnej Mobilności. Na jego czele stoi... oficer rowerowy. To zupełnie nowa funkcja.

Oficer rowerowy to nowe stanowisko utworzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu. Tę funkcję sprawuje (od 18 stycznia br.) Alessandra Woszczyna.

- Uprzejmie zachęcam do kontaktu i współpracy z Panią Alessandrą w zakresie rozwoju komunikacji rowerowej oraz aktywnej mobilności i zielonego transportu w Toruniu - czytamy w piśmie przesłanym do Stowarzyszenia Rowerowy Toruń przez dyrektora WGK Marcina Kowallka.

Oficer rowerowy dostępny jest pod nr. tel 56 611 83 38 oraz e-mailem: a.woszczyna@um.torun.pl.

Reklama

- W Toruniu mamy tzw. oficera rowerowego. Jednak ani po stanie dróg rowerowych całkowicie nieprzejezdnych w lutym, ani po najnowszej "inwestycji" w postaci likwidacji przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ulic Przy Skarpie/Konstytucji 3 Maja i zastąpieniu go dwoma przejazdami rowerowymi nie widzimy aby sytuacja rowerzystów w Toruniu uległa poprawie. Zobaczymy, co czas przyniesie i jak to wpłynie na działania na rzecz poprawy warunków ruchu rowerowego - komentuje decyzję o powołaniu oficera rowerowego SRT.

Oficer rowerowy to nowość w Toruniu, ale nie w kraju. Takie stanowisko zostało już utworzone w takich miastach jak Wrocław, Gdańsk czy Rybnik.

Reklama

(AM)

fot. UM Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości