Sprawdzamy aktualną sytuację epidemiczną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (22 sierpnia) o kolejnych 18 zakażeniach koronawirusem odnotowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej osób chorych na COVID-19 stwierdzono tym razem w Toruniu - to pięć przypadków. Dwa zakażenia dotyczą powiatu toruńskiego. Mamy również 13 nowych ozdrowieńców.
Tymczasem Urząd Miasta w Toruniu opublikował wyniki badań przeprowadzonych w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, gdzie - jak już Was informowaliśmy - 12 sierpnia u jednej z pracownic wykryto koronawirusa. Na 116 wymazów pobranych od pracowników ZPO 115 dało wynik negatywny. Jeden test musi zostać powtórzony ze względu na przypadkowe zniszczenie materiału w laboratorium.
Jeśli chodzi o Polskę, to dziś stwierdzono łącznie 900 zachorowań. Poza tym 13 osób zmarło, a 634 wygrało walkę z koronawirusem, to tzw. ozdrowieńcy. Najwięcej nowych przypadków jest w Małopolsce (193), na Śląsku (153) i na Mazowszu (150).
Na ten moment w naszym regionie odnotowano 1120 zakażeń koronawirusem (najwięcej w Bydgoszczy i Toruniu), w tym 51 zgonów i 715 ozdrowieńców. Liczba osób przebywających aktualnie w kwarantannie wynosi nieco ponad 3 tys. Dotychczas wykonano prawie 118,5 tys. badań na obecność COVID-19.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!