Reklama

Niezgłoszony browar z Torunia ukarany wysoką grzywną

15/10/2020 12:00

Browar z Torunia produkował drogie i rzadkie piwa, które były przeznaczone dla koneserów. Wyprodukowana przez firmę z naszego miasta półlitrowa butelka kosztowała około 200 złotych. Rozlewnia była jednak niezgłoszona…

Co sprawiało, że browar był aż tak drogi? Jak informuje Izba Administracji Skarbowej, producenci w celu zwiększenia walorów smakowych korzystali z wielu wyrafinowanych technik niespotykanych w browarach produkujących piwo na szeroką skalę. Firma miała wymrażać i leżakować trunek nawet przez kilka lat. Dzięki temu procesowi piwo uzyskiwało ekstrakt sięgający 55 Blg/Plo. Dla porównania, piwo typu porter oferowane na rynku i uznawane za bardzo mocne i esencjonalne, posiada ekstrakt 18 Blg/Plo.

Te wszystkie czynniki wpływały na bardzo wysoką cenę towaru - około 200 złotych za półlitrową butelkę. Oryginalny biznes zapewne kwitł, ale w pewnym momencie został przerwany przez Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. Funkcjonariusze z tej izby przeprowadzili ostatnio kontrolę w browarze. W jej trakcie ujawniono niedopełnienie obowiązku zgłoszenia działalności w zakresie produkcji wyrobu akcyzowego.

Reklama

Teraz za prowadzenie nielegalnego biznesu firma będzie musiała ponieść srogie konsekwencje. Właścicielowi browaru grozi kara wysokiej grzywny, nawet do 720 stawek dziennych.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl

(AM)

Fot. IAS

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości