"Kierowco, jedź bezpiecznie. Św. Krzysztof czuwa". Działania pod taką nazwą przeprowadzone zostaną dziś na drogach Torunia i powiatu toruńskiego.
Dziś (25 lipca) z okazji dnia św. Krzysztofa, czyli patrona kierowców policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wspólnie z kapelanem toruńskiej Policji, Mundurowym Klubem Motorowym Region Toruń i Radiem GRA przeprowadzą akcję "Kierowco, jedź bezpiecznie. Św. Krzysztof czuwa".
Działania zostaną przeprowadzone zarówno na drogach Torunia, jak i powiatu toruńskiego. To akcja profilaktyczna. Kierowcy, którzy poruszać będą się zgodnie z przepisami ruchu otrzymają obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa. Mundurowi porozmawiają także z Wami o bezpiecznej jeździe.
25 lipca to również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tego powodu policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę zwłaszcza w wakacje, kiedy to na drogach panuje duży ruch.
- To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych - mówi asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.
Jak wynika z policyjnych statystyk, na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od stycznia do czerwca br. doszło do 360 wypadków, w których śmierć poniosły 62 osoby, a 362 zostały ranne.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!