Reklama

Niecodzienna akcja drogówki z Torunia. Policjanci będą współpracować z... księdzem

25/07/2020 08:30

"Kierowco, jedź bezpiecznie. Św. Krzysztof czuwa". Działania pod taką nazwą przeprowadzone zostaną dziś na drogach Torunia i powiatu toruńskiego.

Dziś (25 lipca) z okazji dnia św. Krzysztofa, czyli patrona kierowców policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wspólnie z kapelanem toruńskiej Policji, Mundurowym Klubem Motorowym Region Toruń i Radiem GRA przeprowadzą akcję "Kierowco, jedź bezpiecznie. Św. Krzysztof czuwa".

Działania zostaną przeprowadzone zarówno na drogach Torunia, jak i powiatu toruńskiego. To akcja profilaktyczna. Kierowcy, którzy poruszać będą się zgodnie z przepisami ruchu otrzymają obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa. Mundurowi porozmawiają także z Wami o bezpiecznej jeździe.

Reklama

25 lipca to również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tego powodu policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę zwłaszcza w wakacje, kiedy to na drogach panuje duży ruch.  

- To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych - mówi asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Reklama

Jak wynika z policyjnych statystyk, na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od stycznia do czerwca br. doszło do 360 wypadków, w których śmierć poniosły 62 osoby, a 362 zostały ranne.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości