Zmarł Łukasz Tur, muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej czy zespołu Paraliż Band. Był zakażony koronawirusem…
Łukasz Tur był znanym i cenionym muzykiem nie tylko w Toruniu. Mieszkańcy Torunia kojarzyli go z występów w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej, a cała Polska z gry w zespołach Paraliż Band oraz Późne Lato. Niestety kilka dni temu zmarł…
– Człowiek o ogromnym sercu, wrażliwości i wyjątkowym poczuciu humoru. Wspaniały muzyk, kompozytor, najcudowniej naśladował Cugowskiego i Niemena doprowadzając wszystkich do łez - napisał w mediach społecznościowych zespół Paraliż Band.
REKLAMA:
O śmierci Łukasza Tura z ogromnym smutkiem poinformował również prezydent Torunia Michał Zaleski. Podczas dzisiejszej (19 listopada) sesji Rady Miasta Torunia gospodarz miasta zdradził, że zmarły był zakażony koronawirusem. – W wyniku zachorowania na COVID-19 odszedł od nas muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz instruktor orkiestry Zespołu Szkół Samochodowych. To są te najtrudniejsze chwile w naszej samorządowej rodzinie. To potwierdza też, że ten wirus jest bardzo groźny - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.
Łukasz Tur miał zaledwie 39 lat. Dziś o godz. 13:30 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Toruniu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Muzyk zostanie pochowany na Cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!