Reklama

Nie żyje muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Był zakażony koronawirusem

19/11/2020 12:00

Zmarł Łukasz Tur, muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej czy zespołu Paraliż Band. Był zakażony koronawirusem…

Łukasz Tur był znanym i cenionym muzykiem nie tylko w Toruniu. Mieszkańcy Torunia kojarzyli go z występów w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej, a cała Polska z gry w zespołach Paraliż Band oraz Późne Lato. Niestety kilka dni temu zmarł…

– Człowiek o ogromnym sercu, wrażliwości i wyjątkowym poczuciu humoru. Wspaniały muzyk, kompozytor, najcudowniej naśladował Cugowskiego i Niemena doprowadzając wszystkich do łez - napisał w mediach społecznościowych zespół Paraliż Band.

REKLAMA:

O śmierci Łukasza Tura z ogromnym smutkiem poinformował również prezydent Torunia Michał Zaleski. Podczas dzisiejszej (19 listopada) sesji Rady Miasta Torunia gospodarz miasta zdradził, że zmarły był zakażony koronawirusem. – W wyniku zachorowania na COVID-19 odszedł od nas muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz instruktor orkiestry Zespołu Szkół Samochodowych. To są te najtrudniejsze chwile w naszej samorządowej rodzinie. To potwierdza też, że ten wirus jest bardzo groźny - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Reklama

Łukasz Tur miał zaledwie 39 lat. Dziś o godz. 13:30 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Toruniu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Muzyk zostanie pochowany na Cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości