Poznaliśmy oficjalną datę IV Marszu Równości w Toruniu. Wydarzenie wraca do naszego miasta po dwóch latach epidemicznej przerwy.
Po centrum Torunia znowu przejdzie tęczowa parada. Ostatni raz osoby LGBTQ+ manifestowały w Grodzie Kopernika w 2019 roku. Wówczas marsz odbył się pod kontrowersyjnym hasłem "Dla życia i rodziny”.
Dwa lata temu przez centrum Torunia przeszło ok. 1000 osób. Trasa liczyła około pięć kilometrów. Jednocześnie w tym samym czasie odbyło się kilkanaście innych różnych zgromadzeń - w tym kontrmanifestacji, ale nie doszło do żadnych prowokacji, Marsz był bowiem bardzo dobrze zabezpieczany przez funkcjonariuszy policji.
W tym tygodniu organizatorzy toruńskiego Marszu Równości ogłosili, że impreza po dwóch latach przerwy wraca na ulice naszego miasta. W latach 2020-21 Marsz nie mógł się odbyć z powodu COVID-19. Dziś wydaje się, że sytuacja epidemiczna została opanowana.
IV Marsz Równości w Toruniu odbędzie się 17 września, czyli w sobotę. W trakcie parady manifestujący będą opowiadać się za równymi prawami dla środowisk LGBTQ+, legalizacją związków partnerskich czy prawem do wychowywania dzieci w rodzinach nieheteronormatywnych.
Na razie organizatorzy nie zdradzają kolejnych szczegółów dot. imprezy. Zachęcają jednak do rezerwowania noclegów.
Warto odnotować także, że w mediach społecznościowych powstało już wydarzenie IV Marsz Równości w Toruniu, gdzie systematycznie będą ujawniane kolejne informacje dot. imprezy.
(Filip Sobczak)
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!