Reklama

Lekarka z Torunia zakażona koronawirusem

03/04/2020 11:35

Kolejne problemy przez koronawirusa. Zakażona jest lekarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Lekarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu jest zakażona koronawirusem. Zapadła decyzja o odizolowaniu jednej z dwóch części oddziału wewnętrznego, gdzie hospitalizowanych jest obecnie ok. 10 pacjentów.

- Na oddziale wewnętrznym naszego szpitala pracowała osoba z personelu medycznego, która ma dodatni wynik testu w kierunku koronawirusa. Dlatego część tego oddziału została odizolowana. On jest rozlokowany na dwóch piętrach, więc izolowane jest jedno piętro, gdzie pani doktor przebywała - powiedział dla PAP rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala Janusz Mielcarek.

Reklama

Poza tym, kilkanaście osób z personelu trafiło na kwarantannę.

Pobrano także próbki do badań od kolejnych osób z personelu medycznego.

- Chodzi o osoby, które miały kontakt z panią doktor. W przypadku personelu medycznego wyniki są dość szybko, więc być może będą znane już dziś po południu. O wyniku dodatnim testu pani doktor dowiedzieliśmy się wczoraj późnym wieczorem - dodaje Janusz Mielcarek.

Lekarka zakażona koronawirusem czuje się dobrze. Na ten moment nie wymaga hospitalizacji - przebywa w kwarantannie. Nie ma żadnych informacji o możliwym źródle zakażenia.

Reklama

(Redakcja)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości