Reklama

Lasy otwarte, ale jest poważne zagrożenie. Nadleśnictwo Toruń ostrzega

22/04/2020 12:00

W Toruniu i całej Polsce znowu można wyjść do lasu. Jednak przed spacerem warto zapoznać się z uwagami od Nadleśnictwa Toruń.

W poniedziałek (20 kwietnia) rząd uchylił zakaz wchodzenia do parków i lasów. Od kilku dni spacery po łonie natury są możliwe, ale z zachowaniem odpowiednich zasad izolacji społecznej. Ponadto przed wejściem do lasu należy się zapoznać z ostrzeżeniem leśników.

Nadleśnictwo Toruń opublikowało komunikat z 15. punktami, których należy przestrzegać podczas spacerów. Pamiętajcie, że w lasach również należy przebywać tylko z osobami z najbliższej rodziny, trzymać dystans od innych czy nie dotykać różnych powierzchni.

Reklama

Nadleśnictwo Toruń ostrzega i przypomina również, że w lasach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego panuje susza. Niestety oznacza to, że występuje ryzyko wystąpienia pożaru. – Wystarczy iskra i katastrofa gotowa. Bądźcie ostrożni. Jeśli zauważycie pożar, to dzwońcie pod numery alarmowe – ostrzegają leśnicy.

Okazuje się, że susza nie tylko podnosi ryzyko wystąpienia pożaru, lecz także zwiększa jego intensywność oraz tempo rozprzestrzeniania się. Lasy Państwowe informują, że od początku roku do 20 kwietnia mieliśmy prawie 2700 pożarów lasów, w tym ponad 600 w Lasach Państwowych.

Reklama

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości