Reklama

Koronawirus. Wzrost zakażeń w Toruniu, ważny apel prezydenta

15/11/2020 12:33

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej. Niestety, koronawirus nie daje za wygraną.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś (15 listopada) o 21 854 nowych zakażeniach, zmarły 303 osoby. Ostatniej doby wykonano ponad 46,6 tys. testów. Ponownie najwięcej chorych na COVID-19 odnotowano na Śląsku - 3 576.

Jak sytuacja wygląda w kujawsko-pomorskiem? W naszym regionie stwierdzono 1 723 przypadki koronawirusa, to przede wszystkim Bydgoszcz - 296 i Toruń - 162. Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu poinformował o śmierci 81-letniego mężczyzny i 86-letniej kobiety. To osoby, które chorowały na COVID-19.

Reklama

- Piękna słoneczna niedziela zachęca do spacerów. Pamiętajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli o zachowaniu dystansu oraz założeniu maseczki - taki apel do mieszkańców Torunia skierował prezydent Michał Zaleski.

Szpital Miejski przy Batorego to wciąż duże ognisko zakażeń. Na kwarantanncie przebywa 11 pracowników, a w izolacji jest 51 pracowników. Zamknięty jest Oddział Ortopedii, wstrzymane są przyjęcia na Oddziale Wewnętrznym, z wyjątkiem osób dowiezionych na Izbę Przyjęć, u których wystąpiło bezpośrednie zagrożenie życia.

Reklama

(AM)

fot. UM Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości