Reklama

Koronawirus. W Toruniu powstaną kolejne punkty pobrań

02/11/2020 15:22

Zwiększy się ilość miejsc, gdzie będzie można wykonywać badania na obecność COVID-19 - poinformował prezydent Michał Zaleski.

Przy ul. Bema 73/79 (w pobliżu Areny Toruń) i przy ul. Okólnej 1 (lewobrzeżna część miasta). To nowe lokalizacje punktów pobrań materiału do badań genetycznych, które w najbliższym czasie pojawią się w naszym mieście.

- Ciągle ponad 50 proc. pobrań pokazuje wynik dodatni, czyli potwierdzający zakażenie. Ludzie, którzy są potencjalnie chorzy nie powinni zbyt długo przebywać w kolejkach, dlatego trwają przygotowania do otwarcia kolejnych punktów pobrań opłacanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej on-line prezydent Torunia Michał Zaleski.  

Reklama

Aktualnie na terenie naszego miasta działają cztery punkty pobrań (finansowane przez NFZ): przy Motoarenie (podwójny), w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej i Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskej przy ul. Dąbrowskiego. To także ALAB Labolatoria przy ul. Grudziądzkiej.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy nowe punkty zostaną uruchomione i w jakich godzinach będą funkcjonować. Przypomnijmy, dziś w naszym mieście odnotowano 213 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem. 

Reklama

(AM)

fot. Wojtek Szabelski/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości