Reklama

Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Toruniu

19/08/2020 10:45

Niepokojące informacje ze szpitala dziecięcego w Toruniu. Cztery osoby, które pracują w placówce przy ul. Konstytucji 3 Maja są zakażone koronawirusem.

Niestety po raz kolejny koronawirus dotknął szpital dziecięcy, mieszczący się przy ul. Konstytucji 3 Maja w Toruniu. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, trzy osoby z firmy zewnętrznej zajmującej się sprzątaniem oraz jedna z pielęgniarek z tej placówki są zakażone koronawirusem. 

Kilka dni temu jedna z pań ze wspomnianej firmy sprzątającej źle się poczuła i miała wykonany test na obecność COVID-19 w organizmie. Badanie wykazało wynik pozytywny. Testy przeszły także wszystkie osoby, które pracują w placówce na toruńskiej Skarpie. Wynik pozytywny uzyskała jedna pielęgniarka oraz kolejne dwie pracownice firmy sprzątającej.

Reklama

Według informacji „GW”, jedna z zakażonych kobiet jest hospitalizowana, a pozostałe czują się dobrze i praktycznie nie mają objawów zakażenia. 

Przypomnijmy, że od początku epidemii (stan na 18.08.2020 r.) odnotowaliśmy w naszym mieście 200 zakażeń koronawirusem, a w powiecie toruńskim 79 przypadków. W województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono 111 586 testów na obecność COVID-19.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl

Reklama

(AM)

fot. własne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości