Aktualna sytuacja epidemiczna. Na portalu "Oto Toruń" podajemy dzisiejsze statystyki Ministerstwa Zdrowia.
Równo 300 kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. To dane, o których dziś nad ranem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z opublikowanego dziennego raportu wynika także, że z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 16 osób (wiek od 54 do 93 lat).
Nadal dynamicznie rośnie liczba nowych przypadków na Śląsku - tym razem to 129 osób. Sytuacja epidemiczna daleka od ideału jest także w łódzkiem i na Mazowszu, a także w Wielkopolsce. W pozostałych częściach kraju to kilka lub kilkanaście nowych zakażeń. Kujawsko-pomorskie razem z lubuskiem to jedyne województwa, gdzie nie stwierdzono dziś ani jednego chorego na COVID-19.
Przypomnijmy, w miniony piątek (19 czerwca) potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracowniczki Urzędu Marszałkowskiego. Od osób, które przebywały z zakażoną kobietą w miniony piątek został pobrany wymaz. Okazało się, że jest kolejny przypadek COVID-19.
Temat związany z sytuacją epidemiczną został podjęty podczas sesji on-line Samorządu Województwa, która odbyła się w miniony poniedziałek. - Wprowadziłem nowe zasady, które obowiązywały na początku epidemii. Jedna trzecia załogi pracuje na miejscu, pozostałe osoby pracują zdalnie - poinformował marszałek Piotr Całbecki. Poza tym do piątku przebadani zostaną wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.
Na ten moment w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 652 przypadków zakażeń koronawirusem (najwięcej w Bydgoszczy - 158 i Toruniu - 132).
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!