Reklama

Koronawirus w kujawsko-pomorskiem. Wirus ponownie daje o sobie znać

04/06/2020 10:40

Aktualna sytuacja epidemiczna w województwie kujawsko-pomorskim.

Po kilku dniach spokoju, w województwie kujawsko-pomorskim pojawiły się nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W miniony wtorek COVID-19 stwierdzono w Bydgoszczy, a wczoraj zachorował mieszkaniec powiatu brodnickiego. Także dziś (4 czerwca) ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnym zakażeniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Od początku epidemii w naszym regionie potwierdzono 596 przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej w Bydgoszczy i Toruniu. Jak poinformowały wczoraj służby wojewody, w kwarantannie przebywa obecnie 1312 osób, a nadzorem epidemicznym objętych jest 31 osób. To także 47 zgony i 490 ozdrowieńców. Poza tym wykonano u nas blisko 44 tys. badań na obecność COVID-19.

Reklama

Sytuacja gospodarcza powoli powraca do normy. Otwierane są kolejne miejsca, np. w sobotę ponownie będą mogły działać siłownie, teatry i kina.

Z kolei, jak już Was informowaliśmy na portalu "Oto Toruń", 26 czerwca nastąpi inauguracja letniego sezonu kąpielowego w Toruniu. Od tego dnia udostępnione zostaną baseny "pod chmurką" znajdujące się na Bydgoskim Przedmieściu, Na Skarpie i przy Campingu Tramp.

Do Waszej dyspozycji będzie również mini-aquapark przy ul. Hallera.

(AM)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości