Reklama

Koronawirus. Trwa dezynfekcja miejsc publicznych w podtoruńskich gminach [FOTO]

Arkadiusz Kobyliński
11/04/2020 08:30

Władze gmin Lubicz i Obrowo podjęły decyzję o dezynfekcji miejsc użyteczności publicznej. Zajęli się tym pracownicy komunalni i strażacy ochotnicy.

Informowaliśmy już, że władze Torunia postanowiły rozpocząć dezynfekcję wiat, przystanków i innych miejsc, w których występuje duża rotacja ludzi. O oczyszczeniu miejsc publicznych zdecydowały także władze podtoruńskich gmin. – Był to kolejny konieczny krok, jaki samorząd gminny zrobił w celu zapewnienia mieszkańcom gminy bezpieczeństwa wobec panującej epidemii koronawirusa – komentuje akcję wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz. 

W nocy z czwartku (9 kwietnia) na piątek (10 kwietnia) zostały odkażone przystanki komunikacji publicznej, paczkomaty, punkty pocztowe i skrzynki nadawcze, a także przestrzeń przed centrami handlowymi w Grębocinie i Lubiczu Górnym. Niezbędne prace przeprowadzili pracownicy lubickiego Zakładu Usług Komunalnych, z wykorzystaniem bezpiecznych, atestowanych środków dezynfekujących.

Reklama

Natomiast w gminie Obrowo dezynfekcją zajęli się przedstawiciele zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej działających na jej terenie. Na polecenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego  odkazili przystanki, miejsca przy bankomatach, paczkomatach oraz przy budynkach urzędu i poczty. 

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, które znajdziecie pod tytułem newsa, osoby zajmujące się oczyszczaniem miejsc publicznych w obu gminach, pracowały ubrane w specjalne ochronne kombinezony (w zielonych kombinezonach pracownicy lubickiego ZUK, a w białych strażacy ochotnicy z Obrowa). 

Reklama

(Arkadiusz Kobyliński)  

fot. obrowo.pl, lubicz.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości