Reklama

Koronawirus. W dwóch szkołach w województwie odwołano lekcje, w Toruniu stan podwyższonej gotowości

Filip Sobczak
06/03/2020 13:30

Mężczyzna z województwa kujawsko-pomorskiego podróżował autokarem z zakażonym koronawirusem pacjentem ze szpitala w Zielonej Górze. On i jego rodzina zostali poddani kwarantannie. W ich rodzinnej miejscowości - Dobrzyniu nad Wisłą - odwołano zajęcia szkolne. Natomiast w toruńskim szpitalu zakaźnym wprowadzono stan podwyższonej gotowości.

Na dzisiejszej (6 marca) konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zdradził, że służby cały czas czekają na wyniki badań mężczyzny, który podróżował autokarem z Niemiec do Polski. Być może lekarze poinformują o rezultatach badań jeszcze dziś.

Mężczyzna oraz jego rodzina zostali objęci kwarantanną. W ich miejscowości, czyli w Dobrzyniu nad Wisłą już wczoraj (5 marca) odwołano zajęcia w dwóch szkołach - w szkole średniej i szkole podstawowej. W pierwszej zawieszono zajęcia na dwa tygodnie, a w drugiej na tydzień. Do obu placówek uczęszcza około 400 dzieci.

Reklama

– Decyzja weszła w życie od dzisiaj. Od razu, gdy sztab podjął taką decyzję, dzieci wróciły do domów. Będziemy czekali na wyniki badań tej czteroosobowej rodziny - mówił w czwartek w rozmowie z PAP starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Podczas dzisiejszej konferencji nasz wojewoda ujawnił także najnowszy raport ws. koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Okazuje się, że już 75 osób jest objętych czynnym nadzorem epidemiologicznym, 12 osób poddanych jest kwarantannie. Oczywiście w naszym województwie nie ma żadnego mieszkańca zarażonego koronawirusem.

Reklama

Jak już wcześniej informowaliśmy, wojewoda wydał decyzję o wprowadzeniu stanu podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ul. Św. Floriana w Bydgoszczy. Teraz stan podwyższonej gotowości wprowadzono także w placówkach w Toruniu i Świeciu, które posiadają szpitale zakaźne.

Stan podwyższonej gotowości oznacza m.in. poszerzenie bazy łóżkowej, wstrzymanie zaplanowanych wcześniej przyjęć i przyjmowanie wyłącznie pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, zabezpieczenie personelu medycznego w stałej gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, przygotowanie do przyjęcia i pozostawanie w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem.

Reklama

(FS)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości