Ruch przy Szpitalu Miejskim w Toruniu odbywa się już normalnie. Ulica Bażyńskich została otwarta dla ruchu.
Na początku kwietnia przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Bażyńskich rozstawiono dwa duże namioty. W nich odbywała się wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
Niedawno jednak jeden z namiotów został zastąpiony przez kontener. Aktualnie mobilne izby przyjęć są ustawione w ten sposób, że nie blokują ruchu. Dlatego Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował, że ulica Bażyńskich na odcinku od Sucharskiego do Batorego została otwarta dla ruchu.
Przypomnijmy, że 6 kwietnia wojewoda kujawsko-pomorski zarządził, aby zorganizować pracę izb przyjęć, szpitalnych oddziałów ratunkowych w taki sposób, aby umożliwić bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób. Stąd pojawienie się namiotu oraz kontenera przed placówką.
Przedstawiciel rządu zalecił także, żeby pracownicy szpitali byli poddawani systematycznym pomiarom temperatury ciała, w szczególności w momencie wejścia na teren placówki.
*
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
(AM)
fot. Sławomir Kowalski/UM Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!