Od 11 do 15 stycznia nauczyciele z klas I-III szkół podstawowych zostaną przebadani na obecność COVID-19.
Miasto przygotowuje się do przeprowadzenia bezpłatnych testów wśród nauczycieli najmłodszych uczniów (klasy I-III) oraz pracowników administracji i obsługi. Testy odbędą się między 11 a 15 stycznia.
Rząd obecnie rozważa powrót do szkół części uczniów. Na razie chodzi tylko o nauczanie początkowe.
Testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli odbędą się na zasadzie dobrowolności. - Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania - czytamy na rządowej stronie.
Z danych opublikowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Toruniu wynika, że do pobrania wymazów zgłosiło się 762 pracowników toruńskiej oświaty, z czego 526 to nauczyciele klas I-III. Do testów nie zakwalifikowano osób, które przeszły COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńców.
W Toruniu testy wykonywane będą metodą RT-PCR w dwóch punktach prowadzonych przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną przy Motoarenie w godz. 10:00-16:00. O dniu, miejscu i wyznaczonej godzinie badania pracownicy będą informowani poprzez SMS.
Tymczasem, dziś na terenie Torunia odnotowano 116 nowych przypadków koronawirusa, dwie osoby, które chorowały na COVID-19 zmarły.
(AM)
fot. Wojciech Szabelski/torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!