Charakterystyczne namioty stanęły przed dwoma budynkami Urzędu Miasta Torunia. W jaki sposób mieszkańcy mogą z nich skorzystać?
W Toruniu cały czas obowiązuje stan epidemiczny. Dotychczas na terenie naszego miasta odnotowano (stan na 11.08.2020 r.) już 182 przypadki zachorowań na koronawirusa. Nic więc dziwnego, że toruński magistrat cały czas dostosowuje warunki korzystania z miejskich instytucji do zasad rygoru sanitarnego.
Przypominamy, że Urząd Miasta Torunia i jego placówki można odwiedzać, lecz przed wizytą zawsze trzeba umówić się telefonicznie lub mailowo na konkretny termin. Już na miejscu przed niektórymi budynkami czekać będą na nas charakterystyczne, niebieskie namioty Urzędu Miasta. Mają one ułatwić życie torunianom w tych trudnych czasach.
Namioty stanęły przed placówkami przy ul. Batorego 38/40 oraz przy ul. Grudziądzkiej 126b. W jaki sposób mogą z nich skorzystać mieszkańcy? Interesanci ze względu na rygor epidemiczny są wpuszczani do budynku pojedynczo, dlatego pod namiotem można schronić się przed słońcem czy deszczem i przygotować do wizyty - badanie temperatury oraz dezynfekcja rąk.
Ponadto przypominamy, że w Urzędzie obowiązuje nakaz noszenia prawidłowo założonej maseczki. Usta i nos musimy zakrywać także w sklepach i galeriach handlowych, na targu, w środkach komunikacji publicznej - w autobusie, tramwaju i pociągu, w urzędach, przychodniach, kościołach, kinach, teatrach, muzeach i innych obiektach użyteczności publicznej.
(AM)
fot. UM Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!