Bez rekordu, ale nadal dużo nowych zakażeń koronawirusem. Tym razem w skali kraju to 24 785 kolejnych przypadków COVID-19.
Ministerstwo zdrowia opublikowalo najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej. W skali kraju przybyło u nas 24 785 zakażeń - ponownie najwięcej na Śląsku (4 245).
W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 1 439 przypadków koronawirusa. W Toruniu stwierdzono 199 nowych zakażeń, niestety minionej doby nikt nie wyzdrowiał.

Najnowsze dane skomentował w mediach społecznościowych prezydent Torunia. - Sytuacja jest bardzo poważna i nie wolno jej bagatelizować. Bardzo Państwa proszę, zróbmy wszystko, aby ograniczyć transmisję wirusa: zachowujmy bezpieczny dystans, dezynfekujmy ręce, nośmy maseczki! - apeluje do mieszkańców Michał Zaleski.
Na ten moment w Toruniu odnotowano 4 730 zakażeń, w tym 27 zgonów i 1 331 ozdrowieńców.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!