Sytuacja epidemiczna jest coraz bardziej niepokojąca. Z tego powodu Michał Zaleski podjął decyzję w sprawie organizacji Sylwestra Miejskiego.
W tym roku nie będzie Sylwestra Miejskiego. Taką decyzję podjął prezydent Torunia Michał Zaleski. - Organizacja wydarzenia niosłaby dla torunian zbyt duże ryzyko zakażenia koronawirusem - argumentuje prezydent Zaleski.
Ale to nie wszystko. Być może lista odwołanych imprez będzie dłuższa. W tym momencie przeprowadzane są też rozmowy dotyczące formy organizacji innych corocznych wydarzeń świątecznych, m.in. Wigilii Miejskiej oraz Orszaku Trzech Króli.
W Toruniu aktualnie trwa Festiwal Filmowy "Tofifest". To ponad 150 projekcji, wybitni reżyserzy i goście specjalni. Ta impreza odbywa się w formule hybrydowej, tzn. filmy można oglądać stacjonarnie, ale także on-line. W takim samym trybie przeprowadzony zostanie także Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Energa Camerimage", który startuje 14 listopada.
Przypomijmy, Toruń od soboty znajduje się w czerwonej strefie. To liczne ograniczenia także w kulturze. W pomieszczeniach zamkniętych podczas koncertów czy pokazów filmowych widownia może być zapełniona maksymalnie w 25 proc.
(AM)
fot. Lech Kamiński/torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!