Stało się! W dzisiejsze południe rozpoczęły się pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim szczepienia przeciwko koronawirusowi.
Na ten moment czekaliśmy od dawna. Szczepienie "zero" na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowano na niedzielne południe w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.
- To szpital węzłowy, niezwykle ważny w walce z epidemią w naszym regionie - powiedział PAP doradca wojewody Jarosław Jakubowski.
Także dziś szczepienia powinny zostać przeprowadzone w szpitalu na Bielanach w Toruniu. W naszym regionie pierwsza partia szczepionek dotarła w sumie do czterech placówek medycznych. To także Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.
W sieci krąży wiele fake newsów na temat szczepionki, dlatego warto na każdym kroku podkreślać, że są one bezpieczne. Potwierdziła to nie tylko Europejska Agencja Leków. Pozytywną opinię wydali także naukowcy z Polskiej Akademii Nauk (PAN skupia w swoim składzie najwybitniejszych polskich i zagranicznych uczonych). Do szczepień zachęcają również lokalne autorytety - prezydent Torunia Michał Zaleski czy rektor UMK prof. Andrzej Sokala.
Tymczasem, dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o 3 678 nowych zakażeniach koronawirusem. W Toruniu to 39 kolejnych osób chorych na COVID-19, a w powiecie toruńskim 19. Uwaga! Jutro pojawią się nowe restrykcje. Przez trzy tygodnie (do 17 stycznia) dodatkowymi ograniczeniami będzie zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz galerii handlowych.
(AM)
fot. MSWiA
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!