Reklama

Koronawirus. PGE Toruń potwierdza utrzymanie produkcji energii elektrycznej i dostaw ciepła

23/03/2020 11:00

PGE Toruń w obliczu zagrożenia koronawirusem podjęła szereg działań profilaktycznych i zabezpieczających, aby utrzymać na niezmiennym poziomie produkcję energii elektrycznej i ciepła dla ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Bezpieczeństwo pracowników toruńskiej elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm. PGE Toruń i PGE Energia Ciepła od początku monitorowały sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego bardzo szybko podjęły decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osób pracujących na rzecz PGE Toruń. 

Obecnie większość pracowników administracyjnych PGE Toruń wykonuje pracę zdalną. Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję ciepła mają tak przeorganizowaną pracę, aby realizować ją z jak najmniejszym kontaktem z innymi osobami. Rozdzielono pracowników kierujących urządzeniami od zlecających prace, ograniczono liczbę pracowników przebywających na terenie firmy, wprowadzono dla części osób pracę rotacyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej oraz obsługa klienta mogą odbywać się bez zakłóceń

Reklama

Pogotowie ciepłownicze realizuje niezmiennie wszystkie zgłoszenia klientów, jednocześnie utrzymana jest zdalna obsługa przez opiekunów w ramach Biura Obsługi Klienta (telefonicznie: 56 65 94 340 lub e-mailem: bok.pgetorun@gkpge.pl).

– W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego  przeorganizowaliśmy pracę naszej załogi w taki sposób, aby ich nie narażać na  ryzyko zarażenia, a także aby utrzymać ciągłość i niezawodność dostaw ciepła dla miasta i produkcję energii elektrycznej. Bezpieczeństwo energetyczne i cieplne Torunia jest zachowane przez całą dobę każdego dnia – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń. 

Reklama

W spółce zostały wprowadzone procedury ograniczające zagrożenie zarażeniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa m.in. ograniczono maksymalnie wizyty osób z zewnątrz, wejście możliwe jest nie poprzez główny budynek, a przez wartownię, wszelkie uzgodnienia projektów i dokumentacji odbywają się zdalnie. Ponadto każdy z samochodów Pogotowia Ciepłowniczego został wyposażony w środki dezynfekujące i ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki jednorazowe).

Wszystkie wprowadzone zasady mają ustrzec zarówno klientów jak i pracowników przed zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i zagwarantować niezakłóconą produkcję energii elektrycznej i dystrybucję ciepła dla miasta.

Reklama

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości