Reklama

Koronawirus nie odpuszcza. Zmarł kolejny pacjent chory na COVID-19

23/07/2020 12:30

Najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Toruniu i powiecie toruńskim.

Jest kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa. Grudziądzki szpital poinformował o zgonie 75-letniego mężczyzny. To mąż pacjentki oddziału hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu, która również zmarła na COVID-19. Poza tym odnotowano jedno nowe zakażenie - chodzi o mieszkankę powiatu toruńskiego.

- Niestety, w Toruniu i powiecie toruńskim nadal panuje epidemia - powiedział podczas dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miasta prezydent Michał Zaleski. - Duży wzrost zachorowań odnotowaliśmy w czerwcu, w tym miesiącu to kolejne 15 osób z COVID-19. 

Reklama

Szpital Miejski w Toruniu działa już na normalnych zasadach, dotyczy to także hematologii. W placówce regularnie wykonywane są badania na obecność koronawirusa. Na ten moment pobrano prawie 3600 próbek, w tym 2300 od pacjentów.

Z kolei Miejska Przychodnia Specjalistyczna przy ul. Uniwersyteckiej funkcjonuje głównie w systemie teleporad, ale w razie potrzeby można też umówić się na bezpośrednią wizytę u lekarza. Poza tym nocna i świąteczna opieka medyczna realizowana jest zgodnie z kontraktem podpisanym z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Reklama

Aktualnie w Toruniu i powiecie toruńskim stwierdzono 197 zakażeń koronawirusem, w tym 20 osób zmarło.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości