Najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Toruniu i powiecie toruńskim.
Jest kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa. Grudziądzki szpital poinformował o zgonie 75-letniego mężczyzny. To mąż pacjentki oddziału hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu, która również zmarła na COVID-19. Poza tym odnotowano jedno nowe zakażenie - chodzi o mieszkankę powiatu toruńskiego.
- Niestety, w Toruniu i powiecie toruńskim nadal panuje epidemia - powiedział podczas dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miasta prezydent Michał Zaleski. - Duży wzrost zachorowań odnotowaliśmy w czerwcu, w tym miesiącu to kolejne 15 osób z COVID-19.
Szpital Miejski w Toruniu działa już na normalnych zasadach, dotyczy to także hematologii. W placówce regularnie wykonywane są badania na obecność koronawirusa. Na ten moment pobrano prawie 3600 próbek, w tym 2300 od pacjentów.
Z kolei Miejska Przychodnia Specjalistyczna przy ul. Uniwersyteckiej funkcjonuje głównie w systemie teleporad, ale w razie potrzeby można też umówić się na bezpośrednią wizytę u lekarza. Poza tym nocna i świąteczna opieka medyczna realizowana jest zgodnie z kontraktem podpisanym z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Aktualnie w Toruniu i powiecie toruńskim stwierdzono 197 zakażeń koronawirusem, w tym 20 osób zmarło.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!