Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej. Niestety, odnotowano znaczny wzrost osób chorych na COVID-19.
14 151 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 553 zgony - to liczby podane dziś (6 stycznia) przez ministerstwo zdrowia. Ostatniej doby wykonano 61 758 badań, w tym 16 217 testów antygenowych.
Najwięcej zakażeń odnotowano na Mazowszu (1 686), w Wielkopolsce (1 488) i na Śląsku (1 391). W województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1 300 kolejnych osób z koronawirusem.
Alarmująca sytuacja epidemiczna panuje w Toruniu. Dziś to 179 nowych przypadków COVID-19, czyli zdecydowanie więcej niż w ostatnich dniach. Poza tym poinformowano także o trzech ofiarach śmiertelnych. Sporo zakażeń także w okolicznych gminach, w powiecie toruńskim to 79 kolejnych chorych.
Tymczasem trwa akcja szczepień - na razie dotyczy ona grupy "zero". Tu chodzi przede wszystkim o personel medyczny. Wciąż realna jest trzecia fala epidemii koronawirusa, która będzie zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej oraz dla procesu szczepień.
- Można powiedzieć, że przygotowanie infrastrukturalne do tej trzeciej fali jest wykonane poprawnie - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.
Obecnie "w systemie covidowym" w skali całego kraju jest 34 tys. łóżek, z czego wykorzystanych jest 17 tys. miejsc.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!