Reklama

Koronawirus. Hokeista KH Energa Toruń zakażony COVID-19

Arkadiusz Kobyliński
08/08/2020 11:00

Pierwszy przypadek zakażenia COVID-19 wśród zawodników toruńskich klubów sportowych. Test potwierdził obecność koronawirusa u jednego z hokeistów.

Jeden z rosyjskich hokeistów, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować klub hokejowy z Torunia jest zakażony koronawirusem. – W trakcie wykonanych testów okazało się, że jeden z zawodników, przebywających na kwarantannie, ma wynik pozytywny - poinformowali wczoraj (7 sierpnia) za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele klubu hokejowego z naszego miasta.

W czwartek (6 sierpnia) badaniom na obecność COVID-19 została poddana piątka graczy, którzy w zeszłym sezonie występowali w ekipie prowadzonej przez Juriego Czucha. Denis Sergushkin, Dmitri Kozlov, Egor Shkodenko, Egor Feofanov i Artem Smirnov dotarli do Torunia pod koniec lipca, aby wspólnie z zespołem przygotowywać się do rozgrywek. Nie mogli jednak dołączyć do drużyny. Przez cały czas przebywali w obowiązkowej kwarantannie na terenie Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka.

Reklama

– Przebywający z nim w pokoju zawodnicy, mają przedłużoną o tydzień kwarantannę, a sam zawodnik został przewieziony do Izolatorium w Grudziądzu. Cieszymy się, że procedury bezpieczeństwa zadziałały, dzięki czemu potencjalnie zarażający został izolowany - podkreślają władze klubu. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości