Michał Zaleski określił, że w naszym mieście panuje „stan przedepidemii”. Prezydent zapewnia, że urzędnicy codziennie wdrażają w Toruniu działania prewencyjne.
Prezydent Torunia stara się uspokajać mieszkańców. Michał Zaleski potwierdził na dzisiejszej (13 marca) konferencji prasowej, że w naszym mieście wciąż nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Prezydent dodał, że 24 osoby zostały objęte kwarantanną i - co za tym idzie - nadzorem policji, a u 70 zastosowano nadzór epidemiologiczny.
Zaleski poinformował także, że od poniedziałku (16 marca) w czterech budynkach Urzędu Miasta ochroniarz będzie pytać interesantów, w jakiej sprawie przychodzą do urzędu. – Jeśli ochroniarz stwierdzi, że w danym pokoju są już inni interesanci, to poprosi o poczekanie i skorzystanie z urządzenia dezynfekującego – tłumaczy Zaleski.

Wszyscy mieszkańcy są proszeni o załatwianie swoich spraw przez telefon lub drogą elektroniczną. Oczywiście magistrat wyposażył pracowników w niezbędny sprzęt, ale ich kontakt z innymi mieszkańcami powinien być ograniczony do minimum.
Ponadto prezydent zaapelował do dyrektorów placówek oświatowych, żeby rozważyli odwołanie wyjazdów i przyjazdów w ramach wymiany międzynarodowej do maja. – Wiem, że w tej chwili trwają w tej sprawie rozmowy i ustalenia. Wszyscy wiemy, że sytuacja wymaga działań o charakterze ostrożnościowym – stwierdził prezydent.
Włodarz miasta zdradził również, że w przyszłym tygodniu poprosi właścicieli galerii handlowych, aby materiały informacyjne dot. zagrożenia koronawirusem były widoczne w eksponowanych miejscach.
(Filip Sobczak)
fot. Małgorzata Litwin/UMT
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!