Reklama

Koronawirus. Miasto przygotowuje się do nocnych dezynfekcji w Toruniu

09/04/2020 14:30

Przez najbliższe dni w Toruniu będzie przeprowadzana dezynfekcja przystanków i wiat. Prezydent Michał Zaleski zapowiada jednak, że w przyszłym tygodniu odkażane będą także inne miejsca.

Rząd walczy z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Jak już wiecie z "Oto Toruń", od przyszłego czwartku (16 kwietnia) w Polsce będzie obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. – Nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka lub szalik - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Z COVID-19 muszą codziennie mierzyć się również urzędnicy z naszego miasta. Magistrat właśnie poinformował, że by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, powodującego przyrost liczby osób zakażonych i poddawanych kwarantannie, służby komunalne rozpoczynają dezynfekcję przystanków i wiat na terenie Torunia.

Reklama

Pierwsze odkażanie zaplanowane jest na noc z czwartku (9 kwietnia) na piątek (10 kwietnia), jednak urzędnicy zapowiadają, że działania potrwają przez najbliższe dni. – Będą one prowadzone długofalowo i systematycznie - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia. - Dezynfekcja będzie odbywała się w nocy, kiedy ruch na przystankach jest znikomy.

Ale nie tylko przystanki i wiaty zostaną objęte dezynfekcją. Prezydent Torunia zapowiedział także, że odkażone mają być również miejsca, gdzie można stwierdzić dużą, rotacyjną obecność osób. Do takich miejsc należy m.in. platforma przesiadkowa.

Reklama

(AM)

fot. MZD Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości