229 nowych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskiem. To największy dzienny przyrost w Polsce.
Kolejny rekord zakażeń w kujawsko-pomorskiem. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 229 przypadkach koronawirusa. Nasze województwo pod tym względem jest dziś numerem jeden.
Bardzo dużo nowych zakażeń, bo aż 51 odnotowano w powiecie aleksandrowskim, który od soboty znajduje się w "strefie czerwonej", przez ostatni tydzień był "strefie żółtej". To oznacza, że mieszkańcy takich miast jak Aleksandrów Kujawski, a także Ciechocinek czy Nieszawa muszą mieć na sobie maseczki także na ulicach. W Toruniu stwierdzono 14 nowych osób chorych na COVID-19, a w powiecie toruńskim 8.
To także 25 przypadków z Bydgoszczy, 19 z Grudziądza, 14 z powiatu inowrocławskiego, 11 z powiatu bydgoskiego, 9 z powiatu żnińskiego, 6 z powiatu nakielskiego, 5 z Inowrocławia i powiatu sępoleńskiego, 4 z Włocławka i powiatu świeckiego, grudziądzkiego, tucholskiego, 3 z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, radziejowskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, 1 z powiatu rypińskiego. Dane kolejnych 33 osób ustala sanepid. Mamy również 16 nowych ozdrowieńców.
W Polsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1934 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, 24 z nich miały choroby współistniejące - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Liczba osób zakażonych od początku pandemii przekroczyła 100 tys.
(AM)
Fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!