Reklama

Koronawirus. Komunikat prezydenta Torunia ws. sytuacji epidemiologicznej

Filip Sobczak
23/03/2020 11:30

Dziś (23 marca) służby wojewody poinformowały o pierwszym przypadku koronawirusa w Toruniu. Pacjent przebywa na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego.

W poniedziałkowy poranek dowiedzieliśmy się o dwóch nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w naszym województwie. Pierwszy z nich to młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego, nie jest hospitalizowany i przebywa w domowej kwarantannie. Jego stan jest dobry. Natomiast kolejny zakażony to młody mężczyzna z naszego miasta. Lekarze określają jego stan jako dobry.

Mężczyzna przebywa na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego 4/4a w Toruniu. – Jest to szpital wyznaczony i przygotowany do udzielania pomocy pacjentom zarażonym koronawirusem – informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Reklama

Aktualnie służby sanitarno-epidemiologiczne identyfikują osoby, z którymi pacjent się kontaktował i poddają je kwarantannie lub nadzorowi medycznemu. – Podejmowane działania zmierzają do ograniczenia zasięgu i opóźnienia kolejnych zachorowań, tak by możliwe było spokojne przystosowanie się do nowej sytuacji i zapewnienie właściwej opieki wszystkim chorym – mówi Zaleski. 

Więcej informacji prezydent udzieli dziennikarzom jeszcze dziś (23 marca) około 14:00. Na tę godzinę zaplanowano konferencję prasową Michała Zaleskiego. Transmisję będzie można oglądać online.

Reklama

(FS)

fot. Wojtek Szabelski/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości