Aktualne dane dotyczące sytuacji epidemicznej.
Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o badaniach laboratoryjnych, które potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 245 osób. Ponownie największa liczba została odnotowana na Śląsku. W pozostałych województwach jest po kilka lub kilkanaście przypadków. Na Kujawach i Pomorzu to jedna nowa osoba chora na COVID 19. To mieszkaniec Torunia.
Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim od kilku dni jest ustabilizowana - są dni, kiedy nie ma ani jednego nowego przypadku koronawirusa. Codziennie za to Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje nas o ozdrowieńcach, czyli osobach, które wygrały walkę z zakażeniem. Aktualnie takich przypadków w naszym regionie odnotowano już 397.
Tymczasem rząd przygotowuje się do wprowadzenia w życie czwartego już etapu "odmrażania" gospodarki. Zakłada on m.in. ponowne uruchomienie klubów fitness, teatrów i kin - oczywiście w odpowiednich reżimach sanitarnych.
- Decyzje zostaną ogłoszone w kolejnym tygodniu - zapowiedział dziś w "Polsat News" rzecznik rządu Piotr Mueller.
Przypomnijmy, od tego poniedziałku można już korzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, otwarte zostały także restauracje, kawiarnie i bary. Na toruńskiej Starówce pojawiają się ogródki gastronomiczne.
(AM)
Fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!