Aktualna sytuacja epidemiczna w województwie kujawsko-pomorskim.
Kolejne zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o dodatnich wynikach badań, które dotyczą mieszkańca Torunia oraz powiatu żnińskiego. Z kolei wczoraj wieczorem (4 czerwca) odnotowano trzy przypadki COVID-19, w tym między innymi w naszym mieście.
To oznacza, że liczba zakażonych w naszym regionie wzrosła do 601, w tym jest 47 zgonów i 496 ozdrowieńców. Najwięcej zachorowań odnotowano dotychczas w Bydgoszczy (156) i Toruniu (112).
Przypomnijmy, w sobotę 6 czerwca wchodzi w życie czwarty etap "odmrażania" gospodarki". Jutro ponownie będą mogły działać m.in. siłownie i baseny. Jednak, jak już Was informowaliśmy na portalu "Oto Toruń", kąpieliska, które znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Torunia zostaną uruchomione dopiero 26 czerwca, czyli w pierwszym dniu wakacji. W takich miejscach będzie obowiązywać reżim sanitarny.
Także wierni mogą bez limitu uczestniczyć w mszach świętych. Biskup toruński Wiesław Śmigiel odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach. W kościele należy jednak zakrywać usta i nos.
(AM)
fot. pixabay.com
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!