Reklama

Koronawirus. Kolejne zakażenia po urodzinach w Brzozówce

30/07/2020 15:29

Do 14 wzrosła liczba uczestników urodzinowej imprezy w Brzozówce pod Toruniem, które są zakażone koronawirusem.

Trzy kolejne zakażenia odnotowano w związku z "osiemnastką", która przeszło dwa tygodnie temu odbyła się w Brzozówce w gminie Obrowo. W miniony wtorek (28 lipca) na portalu „Oto Toruń” poinformowaliśmy Was o jedenastu przypadkach osób chorych na COVID-19. Niestety, liczba zakażonych uczestników urodzin się zwiększyła.

- Koronawirus jest faktem, musimy wspólnie się z nim zmierzyć. Podtrzymuję wszystkie dotychczasowe apele o zaniechanie organizowania większych spotkań i imprez towarzyskich. Proszę o noszenie maseczek zakrywających usta i nos w miejscach publicznych, korzystanie z rękawiczek ochronnych, dezynfekowanie rąk oraz o zachowywanie bezpiecznego odstępu od obcych osób - apeluje za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Reklama

Dziś Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny tzw. dzienny raport dotyczący sytuacji epidemicznej. Wynika z niego, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odnotowano dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy wspomniane przypadki z Brzozówki. To także jedna osoba z Torunia. Z dobrych informacji - jest siedmioro nowych ozdrowieńców.

Niestety, dziś w skali kraju padł rekord zachorowań. To 615 nowych zakażeń. Tak dużego dziennego wzrostu w Polsce nie było od początku epidemii. W Ministerstwie Zdrowia powołano sztab kryzysowy. Rozmowy dotyczą walki z COVID-19.

Reklama

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości