Reklama

Koronawirus. Kolejne zakażenia w Toruniu

27/06/2020 18:07

Pięć nowych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskiem, w tym cztery w naszym mieście. To nowe liczby związane z sytuacją epidemiczną.

Z dziennego raportu z 27 czerwca wynika, że liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 319 osób. Odnotowano także sześć ofiar śmiertelnych. Nowe przypadki stwierdzono przede wszystkim na Śląsku (81), w łódzkiem (49), w Wielkopolsce (48) i na Mazowszu (41). Także w województwie kujawsko-pomorskim przybyło osób chorych na COVID-19, to m.in. czterech mieszkańców Torunia. 

Od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie w naszym regionie wynosi 666. Na ten moment 1 268 osób przebywa w kwarantannie, a 145 jest objętych nadzorem. Poza tym walkę z koronawirusem wygrało 539 osób, a 49 zmarło. Pobrano łącznie 62 718 próbek - informuje Urząd Wojewódzki.

Reklama

Tymczasem w niedzielę wybory, które zostaną przeprowadzone uwzględniając reżim sanitarny. W Toruniu będą działać 123 komisje wyborcze. Zasiadający w nich członkowie, mający bezpośredni kontakt z wyborcami, muszą mieć założone maseczki i jednorazowe rękawiczki ochronne, które powinni często dezynfekować dostarczonymi komisjom środkami - obowiązkowo przy zakładaniu i zdejmowaniu. Pozostali członkowie komisji, nie stykający się z wyborcami, mogą nosić przyłbice ochronne.

Osoby zasiadające w komisjach powinny zachowywać 1,5 m odstępu między sobą. Wyborców zaś w lokalu może być nie więcej niż 1 osoba na 4 m kw., nie licząc członków komisji, mężów zaufania oraz społecznych i międzynarodowych obserwatorów głosowania.

Reklama

Przed otwarciem lokalu wyborczego i co najmniej 6-krotnie w trakcie głosowania dezynfekowane będą: klamki, uchwyty, kontakty, urny wyborcze, blaty stołów, armatura sanitarna i inne miejsca dotykane przez osoby przebywające w lokalu. Co najmniej raz na godzinę lokal wyborczy musi być wietrzony przez co najmniej 10 minut, przy czym wymiana powietrza nie przerywa głosowania oraz pracy obwodowej komisji wyborczej.

Wyborcy mają obowiązek zdezynfekować ręce przy wejściu do lokalu wyborczego. Muszą być też wyposażeni we własne środki ochrony osobistej - maseczki lub przyłbice. Komisja może  poprosić o chwilowe odsłonięcie twarzy przed odebraniem karty do głosowania, by potwierdzić tożsamość danej osoby. Warto też mieć ze sobą rękawiczki jednorazowe i zabrać własny długopis, choć te znajdujące się w lokalu będą dezynfekowane.

Reklama

(AM)

Fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości