Reklama

Koronawirus. Kolejne zakażenie u pracownika Urzędu Marszałkowskiego

22/06/2020 10:51

Nowe informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Przypomnijmy, w miniony piątek (19 czerwca) stwierdzono zakażenie koronawirusem u pracowniczki Urzędu Marszałkowskiego. Od osób, które przebywały z zakażoną kobietą w miniony piątek został pobrany wymaz. Okazało się, że jest kolejny przypadek COVID-19.

Temat związany z sytuacją epidemiczną został podjęty podczas trwającej sesji on-line Samorządu Województwa. - Wprowadziłem nowe zasady, które obowiązywały na początku epidemii. Jedna trzecia załogi pracuje na miejscu, pozostałe osoby pracują zdalnie - poinformował marszałek Piotr Całbecki. Poza tym do piątku przebadani zostaną wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

Reklama

Śląskie, łódzkie, mazowieckie - to trzy województwa, w których po raz kolejny odnotowano największą liczbę zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 296 nowych i potwierdzonych przypadkach COVID-19. Odnotowano kolejne trzy ofiary śmiertelne - to pacjenci szpitali z Raciborza i Tychów. Większość osób miała choroby współistniejące.

Na ten moment w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 652 przypadków zakażeń koronawirusem (najwięcej w Bydgoszczy - 158 i Toruniu - 132), w tym 49 zgonów i 534 ozdrowieńców. Liczba pobranych próbek to 58,6 tys.

Reklama

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości