Nowe informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
Przypomnijmy, w miniony piątek (19 czerwca) stwierdzono zakażenie koronawirusem u pracowniczki Urzędu Marszałkowskiego. Od osób, które przebywały z zakażoną kobietą w miniony piątek został pobrany wymaz. Okazało się, że jest kolejny przypadek COVID-19.
Temat związany z sytuacją epidemiczną został podjęty podczas trwającej sesji on-line Samorządu Województwa. - Wprowadziłem nowe zasady, które obowiązywały na początku epidemii. Jedna trzecia załogi pracuje na miejscu, pozostałe osoby pracują zdalnie - poinformował marszałek Piotr Całbecki. Poza tym do piątku przebadani zostaną wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.
Śląskie, łódzkie, mazowieckie - to trzy województwa, w których po raz kolejny odnotowano największą liczbę zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 296 nowych i potwierdzonych przypadkach COVID-19. Odnotowano kolejne trzy ofiary śmiertelne - to pacjenci szpitali z Raciborza i Tychów. Większość osób miała choroby współistniejące.
Na ten moment w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 652 przypadków zakażeń koronawirusem (najwięcej w Bydgoszczy - 158 i Toruniu - 132), w tym 49 zgonów i 534 ozdrowieńców. Liczba pobranych próbek to 58,6 tys.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!