Reklama

Koronawirus. Urbitor wprowadza ograniczenie handlu na targowiskach miejskich

Arkadiusz Kobyliński
18/03/2020 09:30

Na targowiskach miejskich przy ul. Szosa Chełmińska 35/37 oraz przy ul. Adama Mickiewicza 75 zostało wprowadzone ograniczenie handlu detalicznego. 

Miejska spółka Urbitor zarządzająca targowiskami przy ul. Szosa Chełmińska 35/37 oraz przy ul. Adama Mickiewicza 75 podjęła decyzję w sprawie funkcjonowania tych miejsc w czasach wysokiego ryzyka zarażeniem koronawirusem. Na podstawie ministerialnych restrykcji wprowadzających w kraju stan zagrożenia epidemicznego prezes spółki Wojciech Świtalski wydał zarządzenie, które całkowicie zakazuje prowadzenia handlu: 

a) wyrobami tekstylnymi, 

b) wyrobami odzieżowymi, 

c) obuwiem i wyrobami skórzanymi, 

d) meblami i sprzętem oświetleniowym, 

Reklama

e) sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego,

f) artykułami piśmiennymi i księgarskimi; 

g) prowadzenia działalności gastronomicznej i rozrywkowej. 

Zatem na miejskich targowiskach nie będzie można kupić tych towarów. Nadal jednak istnieje możliwość nabycia artykułów spożywczych (sklepy mięsne, warzywa, owoce - chyba, że ich właściciele zdecydują się zamknąć sklep). W tym przypadku zasada działania jest dokładnie taka sama jak przy galeriach handlowych, ponieważ targowiska zostały uznane przez zarządców za obiekt handlowy, tyle że na otwartej przestrzeni. 

Reklama

Tzw. specustawa koronowirusowa dopuszcza też działanie drogerii i aptek. Zarządzenie weszło w życie wczoraj (17 marca). Jednak najważniejszy apel powtarzany od kilku dni brzmi “Zostańcie w domu”. To najlepszy sposób na zminimalizowanie ryzyka zakażenia.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Urbitor

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości