Reklama

Koronawirus. Jeden z oddziałów Szpitala Miejskiego został ponownie otwarty

Arkadiusz Kobyliński
16/04/2020 08:30

Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego, który został zamknięty 4 kwietnia, wznowił działanie. 

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o trudnej sytuacji Szpitala Miejskiego w Toruniu. Przypomnijmy, że pod koniec marca zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej z pacjentek, która przebywała na oddziale hematologii. Zamknięto go 2 kwietnia.

Testy wykonane w kolejnych dniach potwierdziły też obecność koronawirusa u kilkudziesięciu pacjentów i pracowników placówki. Ostatecznie dyrekcja szpitala postanowiła zamknąć trzy oddziały: hematologii, urologii oraz chirurgii ogólnej i onkologicznej. 

Pacjenci zostali przeniesieni do innych placówek. Poza tym prokuratura zleciła sanepidowi przeprowadzenie kontroli procedur sanitarnych realizowanych w szpitalu przy ul. Batorego. Zmieniono też organizację działania izby przyjęć, aby umożliwić bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób.

Reklama

Teraz sytuacja w miejskiej lecznicy powoli wraca do normy. Dziś (16 kwietnia) został ponownie otwarty Urologii Ogólnej i Onkologicznej. Taka decyzja dyrekcji placówki wynika z faktu, że przeprowadzone badania u personelu dały wynik ujemny. Z pomieszczeń tego oddziału procesowi usunięto substancje potencjalnie toksycznych i zagrażające zdrowiu. 

Dyrekcja szpitala zapowiada, że w przyszłym tygodniu planuje wznowić działanie pozostałych oddziałów. Jednak decyzje w tym zakresie będą uzależnione od wyników testów pozostałych pracowników.

Reklama

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Oto Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości