Nowe informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Toruniu i okolicy podał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.
Obecnie na terenie Torunia i powiatu toruńskiego zidentyfikowano dwa ogniska koronawirusa. Jedno z nich jest związane z organizowanymi w naszym mieście półkoloniami tanecznymi. Kilka osób z personelu jest chorych na COVID-19. W miniony poniedziałek (10 sierpnia) sanepid przeprowadził badania na blisko 20 osobowej grupie dzieci - na szczęście wszystkie wyniki są ujemne. Z kolei dziś powinniśmy poznać wyniki testów, które dotyczą kolejnych uczestników zajęć.
Drugie ognisko zostało zlokalizowane na terenie dużej hurtowni budowlanej w powiecie toruńskim. Służby sanitarne poinformowały dziś o kolejnych zakażeniach, które dotyczą osób związanych z tym miejscem.
- Proszę żebyśmy dbali o swoje zdrowie i unikali zachowań, które mogą stanowić okazję do przenoszenia się wirusa. Apeluję także o przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego. Pamiętajmy o maseczkach w sklepach, autobusach, tramwajach i każdym innym pomieszczeniu zamkniętym, nawet w restauracji. Ponadto proszę o dezynfekowanie rąk. To proste czynności, o których nie wolno zapominać - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.
Przypomnijmy, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował dziś o siedmiu kolejnych zakażeniach. Trzy przypadki dotyczą Torunia. Liczba chorych na COVID-19 w naszym mieście podskoczyła do 185.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!