Reklama

Koronawirus. Nowe ogniska w Toruniu i powiecie toruńskim

12/08/2020 15:00

Nowe informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Toruniu i okolicy podał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.

Obecnie na terenie Torunia i powiatu toruńskiego zidentyfikowano dwa ogniska koronawirusa. Jedno z nich jest związane z organizowanymi w naszym mieście półkoloniami tanecznymi. Kilka osób z personelu jest chorych na COVID-19. W miniony poniedziałek (10 sierpnia) sanepid przeprowadził badania na blisko 20 osobowej grupie dzieci - na szczęście wszystkie wyniki są ujemne. Z kolei dziś powinniśmy poznać wyniki testów, które dotyczą kolejnych uczestników zajęć.

Drugie ognisko zostało zlokalizowane na terenie dużej hurtowni budowlanej w powiecie toruńskim. Służby sanitarne poinformowały dziś o kolejnych zakażeniach, które dotyczą osób związanych z tym miejscem.

Reklama

 - Proszę żebyśmy dbali o swoje zdrowie i unikali zachowań, które mogą stanowić okazję do przenoszenia się wirusa. Apeluję także o przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego. Pamiętajmy o maseczkach w sklepach, autobusach, tramwajach i każdym innym pomieszczeniu zamkniętym, nawet w restauracji. Ponadto proszę o dezynfekowanie rąk. To proste czynności, o których nie wolno zapominać - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.
Michał ZaleskiMichał Zaleski

Przypomnijmy, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował dziś o siedmiu kolejnych zakażeniach. Trzy przypadki dotyczą Torunia. Liczba chorych na COVID-19 w naszym mieście podskoczyła do 185.

Reklama

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości