Rządowe Centrum Legislacji opublikowało zaktualizowaną listę powiatów z dodatkowymi obostrzeniami.
Sytuacja epidemiczna w Polsce jest coraz poważniejsza. Dziś odnotowano dzienny rekord zakażeń - w sumie 1967 przypadków koronawirusa. Najwięcej w Małopolsce i na Mazowszu. Dużo osób z COVID-19 stwierdzono także w województwie kujawsko-pomorskim. Ta liczba wynosi 179 - niestety, to nasz regionalny rekord.
Dziś (1 października) na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie powiatów i miast na prawach powiatu, które mają od soboty znaleźć się z strefach czerwonej i żółtej.
W czerwonej strefie znalazły się dwa kujawsko-pomorskie powiaty: aleksandrowski, który dotychczas był w strefie żółtej i żniński, gdzie od kilku dni notowane są duże liczby zakażeń.
Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że już wkrótce zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, które m.in. wprowadzi nowe limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych: w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób. W strefie czerwonej pozostanie ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.
Zgodnie z projektowanymi zmianami w strefie czerwonej pojawić się ma nowe obostrzenie - ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00. Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!