Komendant kujawsko-pomorskiej policji inspektor Paweł Spychała zrezygnował z pracy. Czy jego obowiązki przejmie Maciej Lewandowski, obecny komendant miejski policji w Toruniu?
To koniec pięcioletniej kariery Pawła Spychały jako komendanta kujawsko-pomorskich policjantów. Mundurowy poinformował, że powodem jego odejścia jest osiągnięcie wieku emerytalnego. Spychała, który obecnie przebywa na urlopie, złożył już odpowiedni raport i w najbliższy piątek (14 lutego) przekaże swoje obowiązki nowemu komendantowi.
Inspektor Paweł Spychała po raz pierwszy założył mundur policjanta prawie 30 lat temu - w 1991 roku. Na początku zajmował szereg stanowisk wykonawczych i kierowniczych w pionie kryminalnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Po piętnastu latach zaczął pełnić służbę w strukturach Centralnego Biura Śledczego Policji. Był między innymi naczelnikiem wydziału, a następnie naczelnikiem zarządu. W końcu w 2016 roku ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak powołał go na stanowisko komendanta kujawsko-pomorskich policjantów.
Kto zostanie jego następcą i będzie szefem funkcjonariuszy z naszego województwa? Tego na razie nie wiadomo. Wśród kandydatów na to stanowisko wymieniany jest między innymi komendant miejski policji w Toruniu Maciej Lewandowski. Na razie jednak obowiązki Spychały będzie pełnić dotychczasowy zastępca komendanta, inspektor Mirosław Elszkowski.
(FS)
fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!