Zmiana warty. Dotychczasowego komendanta policji w Toruniu Macieja Lewandowskiego zastąpi Małgorzata Jorka.
Za nami uroczyste pożegnanie komendanta Macieja Lewandowskiego, który po ponad 30 latach służby odchodzi na emeryturę. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu i służb mundurowych, a także parlamentarzyći, rektor UMK i kapelan policjantów diecezji toruńskiej.
- Dzisiaj niestety moment pożegnania kogoś, o kim możemy z dumą i radością powiedzieć. Pan komendant Maciej Lewandowski to pierwszy policjant w Toruniu, którego dzisiaj żegnamy z należnymi honorami i uznaniem. Zarówno w podległej jednostce, jak i w samorządzie miejskim Torunia oraz zaprzyjaźnionych samorządach powiatu toruńskiego cenimy tę 31-letnią służbę policyjną - powiedział obecny na uroczystości prezydent Michał Zaleski.
Inspektor Maciej Lewandowski w latach 2012-2016 pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego policji. Na szefa toruńskiej policji awansował 18 kwietnia 2016 roku. Wcześniej pracował w komisariatach w Nakle i Bydgoszczy. Od początku pracy w służbie był związany z pionem kryminalnym.
Kto zostanie jego następcą? Jutro obowiązki szefa toruńskiej policji oficjalnie przejmie Małgorzata Jorka, która swoją służbę rozpoczęła w pionie prewencji w 1995 roku. Kilka lat później trafiła do pionu kryminalnego. Była związana m.in. z komendą wojewódzką. Od 2016 roku pracuje w Toruniu, gdzie objęła stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji.
(AM)
fot. KMP Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!