Dużo śniegu i niskie temperatury? O takiej zimie chyba możemy zapomnieć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił symulację pogody dla naszego miasta.
Synoptycy z IMGW opublikowali wstępną symulację temperatur i opadów, jakie mogą u nas wystąpić od listopada do stycznia. Wynika z niej, że siarczyste mrozy i metrowe zaspy raczej nam nie grożą. Powód? W najbliższych miesiącach temperatura w Toruniu będzie "powyżej normy", z kolei opady będą "poniżej normy".
Średnia temperatura wyliczona dla Torunia na listopad to +4,8 st. C. W grudniu będzie chłodniej +2,1 st. C. Styczeń najzimniejszy, ale i tak cieplejszy w porównaniu do poprzednich lat -0.9 st. C.
Jak wynika z analiz IMGW, w listopadzie sumy opadów "poniżej normy" przewidywane są przeważnie w pasie Gdańsk-Toruń-Łódź-Katowice oraz w województwie dolnośląskim, a także miejscami we wschodniej części kraju. W kolejnych miesiącach sumy opadów "poniżej normy" przewidywane są w województwie kujawsko-pomorskim i miejscami w innych częściach Polski.
To już niestety koniec lata. Dziś (22 września) dokładnie o godz. 15:31 przyszła do nas astronomiczna jesień. Jutro nadejdzie kalendarzowa jesień. W ciągu najbliższych dni pogoda ma dopisywać - w Toruniu będzie słonecznie i bardzo ciepło, np. jutro temperatura podskoczy do nawet 26 st. C. Ochłodzenie nadejdzie w niedzielę - tego dnia na termometrach już tylko 15 st. C.
(AM)
fot. IMGW (Maciek Maciejewski)
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!