Reklama

Interwencja policji w komisji wyborczej w Toruniu. Przewodniczący był pijany

28/06/2020 11:30

Skandaliczny incydent w Toruniu. Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej nr 100 przyszedł do pracy pijany. Do lokalu zostali wezwani policjanci.

Dziś (28 czerwca) w Toruniu i całej Polsce odbywają się wybory prezydenckie. Lokale wyborcze zostały otwarte o 7:00. Wybory potrwają do 21:00. Niestety już z samego rana doszło do skandalicznego incydentu w naszym mieście.

Państwowa Komisja Wyborcza podczas pierwszej dzisiejszej konferencji poinformowała, że w obwodowej komisji wyborczej nr 100 przewodniczący przyszedł do pracy w stanie nietrzeźwości. Jej siedziba mieści się w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Rydygiera 12a, głosują w mniej mieszkańcy ul. Łyskowskiego (numery parzyste od 18 do 40) oraz ul. Rydygiera (numery parzyste od 22 do 24).

Reklama

Na miejsce wezwano policję, która potwierdziła, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Przewodniczący został wykluczony ze składu komisji, dlatego konieczny był wybór nowego szefa obwodowej komisji wyborczej nr 100. Na szczęście to zdarzenie nie miało wpływu na rozpoczęcie głosownia lub na jego przebieg.

Przypomnijmy, że ze względu na stan epidemiczny wyborcy i członkowie obwodowych komisji wyborczych muszą stosować się do wytycznych ministerstwa zdrowia i głównego inspektora sanitarnego. W lokalach wyborczych należy pamiętać o środkach ostrożności - zachowaniu dwumetrowego dystansu oraz obowiązku zakrycia ust i nosa.

Reklama

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości